Sportieve doelen voor 2023 (en terugblik op 2022)

Ik wilde een marathon lopen, en een handstand/hoofdstand/split/spagaat kunnen. Allemaal niet gelukt :joy:

Later kwam daar 10km hardlopen onder de 50min bij, daarvoor liep ik 2 sec te langzaam haha. Semi gehaald dan.

In 2020 wil ik in ieder geval een marathon gaan lopen in april. Daarna weer de wat kortere afstanden, misschien dat ik 10km in 45 wil gaan proberen of 5 in 20. Heb nog niet echt gericht voor die afstanden getraind in het verleden, dus misschien ga ik zoiets proberen in de tweede helft van 2020. Sowieso wil ik nog wat consequenter hardlopen dan vorig jaar, ook in de hoop dat ik geen blessure krijg door hak-op-de-takbopbouw zoals vorig jaar.

Ik wil nog steeds een handstand/hoofdstand los kunnen en stiekem ook wel een pull-up (split/spagaat laat ik maar even, daar ben ik eeeecht niet lenig genoeg voor). Vroeger had ik hele sterke armen maar nu is het echt spaghetti. Ik deed laatst oefeningen met 1kg dumbbells en mn armen lieten het echt afweten. Ga nog even nadenken verder… Ben nog een beetje zoekende of ik yoga wil blijven doen bij de yogaschool en wel of niet toch weer naar de sportschool wil gaan.

4 likes

Doelen 2020:

  • Tot bevalling blijven bewegen (1x wandelen, 1x zwemmen, 1x momfit in de week);
  • Tijd nemen om te herstellen na zwangerschap;
  • Hardlopen weer opbouwen na zwangerschap tot 10 km (kan pas vanaf juni ofzo beginnen).
2 likes

Mijn doel:
Weer minimaal 2 keer, maar liever 3 à 4 keer, per week gaan hardlopen. Ging zo goed dit jaar tot ik naar het buitenland ging en wil het heel graag weer oppakken straks want voelde zó goed en gezond eten en afvallen ging door het sporten ook veel makkelijker. Er mogen ook wel weer wat kilootjes af namelijk :sweat_smile:

6 likes

Doelen vorig jaar:
100 kg deadliften -> gelukt! In 2020 kan ik weer werken aan kracht, dus dan wil ik naar de 120
100 kg squat -> nog niet gelukt, en ben ietsje anders gaan trainen. In 2020 moet dit gaan lukken
150 kg hipthrust -> gelukt, op naar de 200!

Doelen 2020:
10 pull ups
Me aan het huidige schema houden, en langzaam meer stappen per dag maken

Mn vriend zei van de week: je ziet er nu wel echt gespierd uit, in plaats van dat je een meisje in de sportschool ziet en denkt ā€˜oh die is gewoon slank’ :sunglasses:
(Maar ik zie er nog wel vrouwelijk uit hoor haha hij bedoelde niet gespierd als in early arnold schwarzenegger)

7 likes

Oh wow gaaf, vooral dat eerste doel! Wil je delen welke sport of ben je dan te herkenbaar haha?

1 like

Terugblik 2019

  • 16 km hardlopen wel gelukt, maar geen DtD, want ik zat in de groep die niet mocht starten :cry:
  • geen halve marathon A’dam gelopen, na DtD ben ik echt lui geworden
  • geen 10km binnen 55 minuten
  • springtouw nog steeds bijna niet gebruikt :woman_facepalming:

Doelen 2020 worden wel anders denk ik, want op dit moment kom ik net tot 6/7km hardlopen. Dus voor 2020

  • weer tot minimaal 16km hardlopen
  • vaker naar sportschool krachttrainen (ik ga nu nooit, dus ā€˜vaker’ is snel gehaald)
  • elke week bokstrainen (ook hier; laatste tijd lui, dus ga veel te weinig)
1 like

Ik heb mijn doelen niet gehaald, maar wel om een goede reden. Ik heb besloten om van mijn eetstoornis te genezen. Ik merkte dat mijn extreme sportgedrag er veel invloed op had.
Volgend jaar heb ik wel een doel qua sporten en dan vooral een goede balans te vinden waar een sportief leven wel bij past. En mocht ik een dagje niet kunnen sporten, dan wil ik iig wel een halfuurtje per dag bewegen,

7 likes

2 x in de week sporten

Terugblik;
In 2019 wou ik een halve marathon lopen, en dat is ook gelukt in de maand mei met een mooie tijd van 1u59 :partying_face:

Mijn doelen voor 2020;

  • terug een halve marathon onder de 2u
  • 2000km hardlopen (in 2019 zal ik om en bij de 1600km aantikken)
  • 1x per week core&stabiliteit onderhouden
8 likes

Wow 1600km vind ik al echt veel, goed bezig!

Ik ga denk ik net niet de 1000 halen dit jaar, zit nu op 872. Ben nog aan het twijfelen of ik nog een poging ga doen :stuck_out_tongue:

1 like

Heel gaaf eerste doel! Doe je dit al lang?

Mijn doelen (semi geĆÆnspireerd door een aantal doelen hierboven):

  • 2-3x per week sporten. Mag alles zijn; zwemmen, hardlopen, yoga etc.
  • 1000 km hardlopen. Wordt een flinke uitdaging!
  • Spagaat terugkrijgen. En meer algemeen: werken aan houding en lenigheid.
3 likes

Dankje!
De 900km kan je zeker nog halen :wink: Go for it :sweat_smile:

1 like

@Tobvit @littlenumbers ik vind 900 al mega veel
Zit zelf op ongeveer 400 dit jaar

2 likes

Paralympisch of niet, vindt het echt ontzettend knap! En dat trainingsschema is natuurlijk ook niet niets. Wanneer is de qualificatie voor 2020? En moet je komend weekend nog starten?
Heb zelf ruim een jaar deze sport redelijk intensief gedaan, moest helaas stoppen vanwege een blessure.

1 like

Succes! Vond de 2k verschrikkelijk vooraf :sweat_smile: Spannend, dat is best kort van tevoren.
Ja als studentensport, wel wedstrijdniveau

1 like

Misschien dat ik trouwens ook nog 10.000 stappen/dag wil als bewegingsdoel, maar weet sowieso al dat ik dat niet elke dag ga halen :sweat_smile:
Heb een streak van 69 (hehe) dagen, eigenlijk wil ik die wel eens verbreken

3 likes

Ik wil beginnen met iets voor mijn conditie want die is echt zo mega slecht. En ik denk dat dit toch wel belangrijk is naarmate mijn leeftijd stijgt. Ik doe dus wel al yoga wekelijks, maar ja dat is niet echt een conditionele uitdaging.
Ik zat zelf aan hardlopen te denken haha…
Dus doel is conditie vergroten en minimaal 2x in de week hardlopen in of naar het bos toe.

Weet iemand trouwens goede sport/hardloop schoenen?

Ik zou voor hardloopschoenen je laten adviseren in een sportwinkel en daar ook diverse paren uit te proberen. Dit is namelijk echt heel persoonlijk. Sportschoenen kan je overal wel kopen en kan je zo duur maken als je zelf wilt. Deze zijn vaak wel minder geschikt voor hardlopen.

1 like

Thanks! Wist niet dat hier een verschil in zat haha. Goed dat ik het hier even vroeg.