Tips, ervaringen & aanraders #3 (Deel 1)

Oh ja @Heisenberg dit doe ik ook. Albert Heijn en Lidl. Zitten waar ik boodschappen doe tegenover elkaar. Dus ik ga eerst maar lidl en daarna aanbiedingen en dingen die ze niet bij Lidl hebben, haal ik bij de AH

1 like

Ik denk dat wij ook zoiets uitgeven en dan hebben we alleen een baby en een hond.
Het is maar net waar je graag je geld aan uitgeeft en op bezuinigt. Voor ons beide is koken een hobby en het is echt ons favoriete wekelijkse uitje om op zaterdag naar de markt te gaan en allemaal lekkere ingrediënten te kopen. Dat we dan een hoog boodschappenbudget hebben maakt me niet zoveel uit, ik bezuinig liever op andere dingen.

Ik heb een haar nieuwe mollen muts verpest door het achteloos in de wasmachine te gooien en op 40 graden te wassen. Mag alleen hand was en nu is ie heel stijf.

Iemand nog tips om het weer normaal te krijgen?

Edit : ik las iets met baby shampoo. Ik ga dat proberen.

Ik denk dat de vergelijking een beetje oneerlijk is. Wat de meest recente cijfers zijn weet ik niet, maar in 2018 waren boodschappen in België bijna 11,5% duurder dan in Nederland. En dat klopt wel bij het beeld dat ik heb als ik ga funshoppen over de grens (toen dat nog mocht, haha, nu al een jaar niet gedaan). Elke keer schrok ik weer van de prijzen in de Belgische supermarkten.

1 like

Welke appels zijn het beste voor fruithapjes. Wij hebben nog Granny Smith liggen maar die lijken me zo zuur daarvoor?

Die lijken me erg zuur, ik zou Elstar proberen.

1 like

Jij woont in Belgie toch? Dat scheelt wellicht ook al iets qua prijsniveau?

Wij zijn gemiddeld €100,- in de week kwijt aan boodschappen (2 volwassenen en 1 kind die met de pot mee eet, geen melk), af en toe iets meer maar dan hebben we wat luxere dingen gekocht of bv geen weekboodschappen gedaan en dan die week 4 of 5x in de supermarkt geweest.

Ik let niet super erg op maar wat wij doen is op zondag vast bedenken wat we die week willen eten, meestal 5 maaltijden en dan eten we 1x restjes en de andere keer friet of ergens anders of net wat. Wij doen boodschappen bij de Lidl en dat scheelt gewoon echt heel veel vind ik. Ik haal daarna (niet wekelijks) nog dingen bij de AH of Jumbo die ze daar niet hebben (bv vega leverworst, bouillonblokjes met minder zout of koekjes van de kleine keuken voor K.) en ben daar zo nog €20,- kwijt dan voor die paar dingen. Verder helpt het om vooral seizoensgroenten en fruit te kopen, dat is goedkoper dan dat wat niet in het seizoen is. Als je de tijd hebt en boeren in de buurt loont het ook om daar dingen te halen. Heb nu de ruimte even niet in mijn hoofd, maar bij ons in de buurt (echt op fietsafstand) zitten best veel boeren die dan bv van die kleine winkeltjes hebben of automaten met aardbeien, aardappels, eieren etc. Van de zomer deed ik dan regelmatig bij goed weer op mijn vrije dag met K. een rondje fietsen, vindt ze ook nog eens super leuk. Wat ook besparend werkt: geen voorgesneden/geschilde aardappels maar gewoon een grote zak. Geen voorgesneden groente, kaas etc. Maar zelf snijden, raspen. Nu ga ik momenteel op dat gebied graag voor gemak, maar als ik denk shit we geven wel erg veel geld uit in de supermarkt zijn dat de eerste dingen die ik aanpas.

Dingen zoals shampoo, tandpasta en dingen in blik koop ik alleen in de aanbieding. Wij hebben bv altijd bonen in blik, maak ik graag chili mee als mn man late dienst heeft en 1-2 x per jaar zijn ze bij de AH of Plus 2 voor €1,-. Dat is echt een goede deal en lang houdbaar, dus dan haal ik gewoon voor €10,- 20 van die blikjes. Shampoo sla ik in als het 2+2 gratis is.

Nu ik het zo uitschrijf, brood halen wij wekelijks bij de lokale bakker en dat kost met ook nog €8,- per week. Dat heb ik niet meegerekend met ons budget.

Ik werk met een maandbudget. Die van ons is €650 per maand, maar meestal zit ik er wel iets overheen.
Dit is voor 2 volwassenen, 1 peuter, 1 baby en een hond. Probeer dan ongeveer 120 per week voor boodschappen,120 per maand voor de hond en 50 voor luiers.

Wat denk ik ook aan kosten scheelt is dat Hellofresh natuurlijk best duur is, maar ook ‘gepast’ voor het aantal personen. Wij maken ook vaak gerechten waarvan we de volgende dag nog kunnen lunchen of avondeten. Ook maken we 1x per week een salade van de restjes, dus dat is ook alweer twee hele porties minder.

De man van de groenteschuur hier zegt golden delicious!

1 like

@FrauHelga @Gradje top dankje! Zal ik die beide eens proberen :grin:

1 like

Wij hebben het ook af en toe gedaan, maar stopten er ook altijd na een tijdje weer mee. Het vult niet zooo goed en het zijn wel altijd een beetje dezelfde soort gerechten. Maar ook wel weer makkelijk hoor soms!

Supermarkt heeft ook van die vers pakketen (pakketten?)
Die kopen wij ook vaak.

(@anon18050057) Mocht je wel voor dat gemak willen gaan: ik heb een paar keer hello fresh geprobeerd vooral vanwege het gemak maar vond de verhoudingen nooit kloppen. Vooral heel veel koolhydraten (pasta/aardappel/rijst) in vergelijking met de rest en maar kleine porties vetten en eiwitten. En daardoor heb je inderdaad weer sneller honger. Hebben een tijdje marley spoon gehad en daar kun je ook zelf uit meerdere recepten per levering kiezen etc en vond daar de verhoudingen veel meer kloppen.

Rosanne van Life by Rosie heeft op haar blog ook veel kindvriendelijke budgetrecepten trouwens :slight_smile: en veelal zonder vlees.

1 like

Ja dat is deze haha!
Code EXTRAOKTOBER :full_moon_with_face:

1 like

Mijn doel is om in 11 dagen nog 3 fotoboeken af te maken. Met allemaal al wel begonnen, maar wat een werk… afgelopen 2 dagen alle foto’s van m’n iCloud gedownload en in goede mapjes gezet en nu bezig met de fotoboeken zelf. Vandaag van november - februari gemaakt. Morgenavond maar weer verder :woman_shrugging:t2:

5 likes

Het scheelt wel welke leeftijd je kindje is, voor deze poll.
Mijn jongste zoontje is 1 jr, dus die krijgt gemiddeld 3 a 4 schone luiers per dag. Als baby kreeg hij 8 tot 10 schone luiers per dag.

2 likes

Misschien zou je eens een boodschappenlijstje kunnen delen, dat we mee kunnen kijken waar de kosten inzitten?
Ik denk dat de meeste kosten wel van hello fresh zijn als ik je verhaal zo lees.

Wij zijn wekelijks rond de 90 á 100 euro kwijt voor een gezin van 5. O. van 5 jr eet gewoon volledig mee, M. deels en J. eet voornamelijk brood en potjes. We hebben wel een vast weekmenu waar we niet vaak van afwijken, scheelt ook wel. Weinig impuls aankomen in de supermarkt. :sweat_smile:

1 like

Ik kreeg hem in de mail.

Deze actievoorwaarden staan daar in:

1 like

@boppie volgens mij liggen de prijzen hier sowieso een stuk hoger. Wij zitten met 2 volwassenen en 1 peuter ook aan ongeveer 120 iedere week denk ik. Heb het eigenlijk nog nooit goed bekeken. Wij eten ook geen vlees, geen alcohol en weinig frisdrank. Wel veel koeken en chocolade :see_no_evil:. En we gaan liefst naar ah. Soms naar Colruyt. Ik moet het eigenlijk ook eens goed bekijken en wat terug schroeven.