Wie zal de allereerste forummer zijn die hier komt posten dat ze ‘m gehad heeft!?
krijgen we dan een prik badge?
Hopelijk gunt diegene ons een geluksmomentje dan, we zitten al sinds dag 1 in dit topic te dromen over vaccins en voorspoed en beterschap
(Die tijden… toen Corona nog “geen eigen topic nodig zou hebben”🥲)
Maar hier is de acute zorg weer later dan de verzorgingshuizen? Ik dacht dat die nou juist naar voren waren gehaald? Zoals op dat andere schema wat @Boba postte
Het is wel weer typisch Nederland volgens mij? Leuker kunnen we het niet maken, makkelijker ook niet
Lol echt niet hoor. Ik had het verloop van de pandemie echt zwaar onderschat, maar de snelheid waarmee we vaccins zouden hebben minstens zo erg.
In alle eerlijkheid had ik waarschijnlijk ook wel teveel vertrouwen in dat onze overheden allemaal zo adequaat zouden reageren als Nieuw Zeeland en Taiwan, ohhhh how I was wrong
Hahahaha dat gesprek erdoorheen over schimmelinfecties
Overigens nog steeds geïntrigeerd, maar ook geïrriteerd en vereenzaamd. Ach ja you win some you lose some he!!
Sorry ik ga echt stuk
Het kabinet wil een wet doorvoeren waardoor er, mocht er onvoldoende capaciteit zijn op de ic, er geloot moet worden ipv voorrang op basis van leeftijd, zoals in het draaiboek van artsenorganisaties staat.
Ben je het eens met dit wetsvoorstel? Dus loten in plaats van dat een jonger iemand eerder een bed krijgt dan een ouder iemand?
- Ja, ik ben pro loten
- Nee, ik ben pro jongeren zijn eerder aan de beurt dan ouderen
0 stemmers
Wat bedoelen ze met een medische indicatie? Zullen de mensen die normaal ook recht hebben op de griepprik hieronder vallen?
Haha eens!
———
Ik vind t wel bijzonder want het kabinet zegt hier “elk leven is evenveel waard”, maar je kan dan ook zeggen dat elk levensjaar evenveel waard is? Ik zou het lastig vinden als iemand van 85 op de ic gelegd wordt voor nog misschien 5 levensjaren tegenover bijvoorbeeld iemand van 16.
Al krijg je dan vast ook hele ingewikkelde situaties dat iemand 54,5 is en iemand anders 54,4 enzo.
Maar leeftijd zegt ook niet alles. Het gaat om meerdere factoren die invloed hebben op een gunstig of ongunstig beloop op de IC. Eigenlijk vind ik beide opties kut haha.
Ja, maar volgens mij ging het erom dat leeftijd daar geen invloed op mag hebben. Ik heb het voorstel zelf nog niet kunnen vinden hoor
Dit?
Edit: hierin staat keuze op leeftijd overigens pas na andere keuzes die eerder gemaakt zullen worden. Zoals kortere duur van opname vs lange opnames (COVID opname is lang!). Medewerkers met Corona gaan ook voor …
Krijg hier echt Hunger Games vibes van alle opties zijn even verschrikkelijk.
In dit geval niet, maar verander 35 in 85 en dan denk ik er toch anders over. Alleen die grens bepalen is wel heel moeilijk.
Helaas helaas helaas “ Het doet er bijvoorbeeld niet toe of iemand door ‘eigen schuld’ IC-zorg nodig heeft “ …
Maar is loten dan niet net zo onethisch? ( niet op jou gericht hoor maar ik vind een loting om zorg echt waanzin).
Ik word ergens ook heel onrustig van al die vaccinatiedata. Wat als straks de helft van mijn vrienden al gevaccineerd is en de andere helft niet, krijgen we dan van die rare situaties waarbij we maar met de helft naar de kroeg gaan? Haha ik kijk heel erg uit naar het vaccineren hoor, maar ik ben gewoon het type dat snel beren op de weg ziet