Privacy is altijd belangrijk, bij el-ke app die je gebruikt. Zeker als het gaat om gegevens die iets over jouw gezondheid (kunnen) zeggen. Lees anders ook eens het boek: Je hebt wel iets te verbergen.
Het artikel dat @swelgje deelt is al een hele goede. Dat gaat vooral over hoe bedrijven geld verdienen aan jouw data. Maar in het licht van anti abortuswetgeving nu in Amerika: denk eens in hoe waardevol die gegevens over menstruatiecycli zijn voor kwaadwillenden op het moment dat je geld kan verdienen door iemand die kiest voor abortus te verlinken, of gewoon de waarde van dat soort data opzich al voor een overheid die een dergelijk verbod wil handhaven. Zie voor meer uitleg bijvoorbeeld
Citaat:
“The issue of this data is threefold: Who in your life can find out you had an abortion? What corporations would have access to your menstrual history, and what would they do with it? Are there legal implications for you if law enforcement has that information?” Ms Lewis says.
Las net zelfs toen ik even googelde dat er een anti abortus organisatie een cyclus tracker app financierde zodat ze vrouwen kunnen aanmoedigen om niet voor abortus te kiezen 