Noord-Amerika topic

Kan iemand me wat ervaringen vertellen met 2 kinderen twee weken rondreizen in de VS? Kind van 5 en 1,5 jaar dan. We moeten helaas in de zomervakantie en weet nog niet waar, maar neig naar de Westkant. Ik vraag me vooral af hoeveel jullie kwijt waren :joy: en of jullie dan met auto of camper waren!

Ohja: Canada ervaringen mogen ook! Dat hebben we namelijk al drie keer gepland en drie keer geannuleerd ivm corona :smiling_face_with_tear:

Wij hebben geen kinderen maar zijn afgelopen zomer 2,5 week geweest aan de westkant. We hadden een auto gehuurd en reden van hotels naar hotels. Ik kan me voorstellen dat het met kinderen fijner is om een camper te hebben, even wat makkelijker wat eten maken etc. Je bent anders wel veel afhankelijk van restaurantjes, afhaal etc. Lijkt mij persoonlijk meer gedoe met kinderen? (Maar goed nogmaals ik heb geen kinderen dus wie weet is dat allemaal prima te doen)

Wij hadden een koeltasje gekocht en vulden deze met ijsblokjes. We smeerden voor lunch vaak broodjes en namen dit dan zo mee in de koeltas.
En ook snacks, fruit en drinken in de koeltas.

En met een hotel, vaak heb je 2x queensize bedden, zou dat kunnen met een kindje van 5 en 1,5?

Wij waren in ieder geval voor alles (benzine, tickets, auto huur, eten en drinken e.d.) rond de 10-11k kwijt.

1 like

Wij zijn toen onze dochter 1,5 was met een camper weg geweest, naar California, Nevada, Arizona en Utah. Het zijn flinke stukken rijden en ik ben blij dat onze dochter makkelijk overal sliep. Wij hadden trouwens zo’n Deryan slaaptentje mee in onze koffer. Met een camper is het wel lastiger om ergens even te parkeren. Wij hadden een vrij grote en konden bijvoorbeeld in Yosemite nergens dat ding kwijt.

Vorig jaar in de meivakantie, toen ze 5,5 was 3 weken met de auto en hotels door California. De meeste hotelkamers hebben inderdaad 2 queensize bedden, ook weer lange stukken rijden, maar op een gegeven moment geeft ze zich eraan toe en vermaakt ze zich prima met kleurboeken en iPad. Wij waren toen ook iets van 10-11k kwijt en dan hebben we nog een aantal nachten bij familie geslapen.

4 likes

Hebben jullie tips voor eten/winkels/vintage/bezienswaardigheden etc in Toronto?

Sowieso de cn tower in! Leuk om ook te dineren in het ronddraaiende restaurant, eten was niet top maar wel echt leuk om te doen.
En vanaf Toronto islands heb je een mooi uitzicht op de skyline!
En ik vond het ook wel grappig om destijds naar de Hot Topic te gaan :joy::sweat_smile: allemaal spn merch gekocht toen.

1 like

En naar Distillery District, poutine eten, koffie halen bij Tim Morton’s

1 like

Mijn droom is al +/- 15 jaar om naar Amerika te gaan. Nu heb ik m’n vriend eindelijk over kunnen halen om dit jaar naar New York te gaan :star_struck: We twijfelen tussen oktober en november, wat zouden jullie aanraden?

4 likes

Als je eind november gaat krijg je nog wat van de Christmas vibes mee, maar oktober is ook weer heel mooi met de herfstkleuren en het weer is vaak nog wel goed te doen.
Ik ben naar New York in de kerstperiode geweest en ik vond het echt geweldig!

1 like

Wij waren dit jaar eind oktober en dat was fantastisch. Mooi weer nog, hadden we geluk mee. En Halloween + Christmas markets begonnen.

1 like

Ja, wij zouden dan ook eind oktober gaan en had nog niet eens aan Halloween gedacht. Lijkt me ook heeel tof om mee te maken.

Ja, zou om die reden eind oktober/begin november doen! Er is ook een hele grote Halloween optocht dan, mooi om mee te maken. En bepaalde wijken waar ze trick or treaten (vind ik leuk om te zien haha zo typisch amerikaans).
Ben er 2x in die periode geweest en het weer kan dan nog heel warm zijn of al heel koud dus dat is afwachten. De herfstkleuren in Central Park zijn dan wel al prachtig!
Ook leuk is dat de schaatsbanen in Central Park en bij Rockefeller Center ook rond die tijd openen. En het eerste weekend van november is ook altijd de NY marathon, leuk om even langs de kant te kijken. Dat weekend zijn accomodaties daardoor wel ook schaarser en duurder, dus zorg dat je dan op tijd wat boekt (of ga voor dat weekend in een andere accomodatie en de rest in een leukere/duurdere bijv.).

2 likes

Thanks, klinkt super leuk allemaal! :grin:

1 like

Leuk! Wij zijn vorig jaar in oktober geweest. Het was echt nog heerlijk weer, met een zomerjas konden we nog rondlopen. En als ik alle
TikTok video’s zie later in november/december hoeveel drukker het dan kan zijn :flushed: zou ik voor oktober kiezen!

2 likes

Over New York gesproken, iemand nog eettentjes (ontbijt, lunch, diner) die de moeite waard zijn?! Mag ook in Washington of Philadelphia.

IMG_9612

4 likes

Vorig jaar ben ik op vakantie geweest naar Washington DC en het was geweldig. En eigenlijk wil ik weer naar de VS dit jaar. Maar…ik ben geen fan van autorijden en wel fan van het OV. Zijn er aanraders van andere steden/plekken waar je met het OV ook ver komt? New York zou een optie zijn, maar zonder daar echt een reden voor te hebben trekt die stad me niet zo.

Wat ik vooral leuk vind: historische plekken, musea, ben niet vies van toeristische trekpleisters, mooi aquarium of een mooie dierentuin (niet zo’n zielige met kleine hokjes enzo) vind ik ook erg leuk. Iemand misschien tips?

Is Canada misschien een optie? Montreal, Quebec en Toronto zijn allemaal goed te doen met het ov. Quebec is wel heel klein trouwens. Je zou ook nog een combinatie kunnen doen.

In de VS heb ik buiten NYC geen ervaring met reizen met een het ov.

1 like

San Francisco? Vond ik echt een heel leuke stad en we hebben daar niets met een auto gedaan. Gewoon rondlopen en ov was prima.

Maarja, als je echt van musea houd is NY volgens mij wel echt de hemel. Ik ga er over 2 weken naartoe en er staat zoveel op mn lijst qua musea

Ik heb een paar jaar geleden Washington DC - Philadelphia - New York gedaan. Super goede en makkelijke verbinding met de trein! Maar misschien is dat niet meer helemaal een optie omdat je Washington al hebt gehad.

@Parasol Ik had nog niet aan Canada gedacht maar misschien wel een idee! Zal me eens verdiepen in die steden.

@itakepictures Ik wist niet dat San Francisco goed te doen was met het ov/lopen, dus goede tip! Ga eens kijken wat daar allemaal te doen is. Ik heb echt niets met New York maar heb daar helemaal geen reden voor dus misschien moet ik me toch iets meer gaan verdiepen in wat daar te doen is.

@LaScript Philadelphia heb ik nog helemaal niet naar gekeken, zal eens opzoeken wat daar allemaal te doen is. Er waren nog wel wat dingen rond DC die ik nog had willen zien dus misschien is het in combinatie met andere plaatsen nog een tweede bezoekje waard.

Alle drie bedankt voor de tips!