Durf te vragen #8

Een bericht is samengevoegd naar een bestaand topic: Fitnesstopic

En is het iets esthetisch geworden of kleuterknutselwerkje?

1 like

3 berichten zijn samengevoegd naar een bestaand topic: Tech-topic (ict, computers, telefoons etc.)

Haha leer klokjes voor kinderen!

5 likes

4 berichten zijn samengevoegd naar een bestaand topic: Restaurant tip topic

2 berichten zijn samengevoegd naar een bestaand topic: Huishoudtopic #2

Heeft iemand hier ervaring met kanker en dan specifiek borstkanker? Een familielid van mij heeft pasgeleden een dubbele amputatie gehad, inmiddels krijgt ze chemo en wordt ook kaal. Ze zegt dat ze al haar vrouwelijkheid verliest en daar heeft ze het heel moeilijk mee. Ik wil graag iets voor haar doen zodat ze zich wel weer wat vrouwelijker voelt, ik heb al lekkere verzorgingsproductem maar misschien weet iemand hier, wellicht een (indirect) ervaringsdeskundige nog iets waar ik niet aan denk.

En altijd belangrijk een disclaimer: gezondheid gaat natuurlijk boven vrouwelijkheid, wat dat dan ook mag zijn. Maar omdat zij dit zo specifiek aangeeft gaat hier dus mn vraag over.

7 likes

Wat vreselijk zeg… ik weet dat er een speciale lingeriewinkel is voor vrouwen die geen of maar 1 borst hebben door borstamputatie. Misschien is dat iets om naar te kijken, iets wat ze kan dragen en kan opvullen zodat het meer als zichzelf voelt? Weet de naam niet meer maar kan je vast vinden via google!

En geeen idee of dit is voor haar is/of ze zich überhaupt fit genoeg voelt voor zoiets, maar misschien samen een burlesque lesje doen? In mijn ervaring zijn daar veel verschillende type mensen en is de sfeer heel accepting, kan misschien een manier zijn om weer wat van die vrouwelijkheid te voelen?

4 likes

Sorry ik weet niet of dit vrouwelijk genoeg is. Maar ik had een pakket samen gestelt namens mijn werk voor een oud collega die door het zelfde heen ging.
Daarin had ik een moisturizer gedaan om dat de chemo iets doet met de huid, wel zonder parfum er in anders was ik bang dat ze misselijk werd van de geur.
Ook een mooie bloemige waterfles, een heerlijke fleece deken en we hadden dit kookboek besteld:

1 like

Dit kende ik niet maar dit klinkt goed en ga ik bekijken. Net zoals de andere tips, dank jullie wel allemaal, hier kan ik iets mee!

2 likes

In Den Haag zit de Magneet die daarin is gespecialiseerd.

@chachaloco een haarstuk kan erg helpen, maar een goede is heel prijzig. Een mooie sjaal kan in plaats daarvan fijn zijn.

4 likes

Een massage kan ook prettig zijn

4 likes

En daarvoor heb je ook nog therapeuten die daarin gespecialiseerd zijn, kan verstandig zijn als ze nog behandelingen krijgt: https://netwerkmassagebijkanker.nl/members_map/

3 likes

Heeft iemand verstand van naaimachines? Ik wil graag eentje die makkelijk te bedienen is. Beginnersvriendelijk zeg maar. Heeft iemand tips waar ik op moet letten? Ik vind het allemaal een beetje overweldigend.

1 like

Er is een topic over

Succes en veel plezier

2 likes

3 berichten zijn samengevoegd naar een bestaand topic: Sieradentopic

Dit wilde ik inderdaad ook aanraden!
Ook een uitgebreide manicure/pedicure kan misschien helpen? Al kan het ook zijn dat ze door de chemo last kan krijgen van haar nagels, maar dat is voor ieder persoonlijk. Anderzijds is (als ze er energie voor heeft) een uitje waar ze eens helemaal kan ontspannen (wat uberhaupt niets met uiterlijk te maken heeft) misschien ook leuk? Als ze bv van bloemen en planten houdt kan je eventueel eens naar een groot tuincentrum gaan? Even de aandacht weg van de kanker/uiterlijk/vrouwelijkheid

1 like

Kan zijn dat de lak, gellak etc niet hecht en de dag erop ofzo er vanaf is al

2 likes

Ja voila zoiets staat me bij. Maar een behandeling zonder lak kan soms ook al deugddoend zijn misschien :slight_smile:

1 like

Dan zou ze zich misschien nog minder vrouwelijk voelen als de anderen eromheen lange nagels en kleur en glitter krijgen… zou ik echt niet doen